Havlíčkův Brod

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod a Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě

3.6.2011

Na letošní Noci v muzeu Vysočiny v Havlíčkově Brodě bylo možné zhlédnout fotografie starého Brodu a nejen to. Součástí prohlídky byl kvíz s názvem: Poznej starý Brod.

Jelikož v muzeu právě probíhala mineralogická výstava, tak se kameny zabýval i další kvíz. Nešlo ovšem o to, rozpoznat kameny, ty byly dobře označeny. Šlo o to, spojit kamen s předmětem, který je z toho kamene vyroben.

Pokud si však člověk nechtěl lámat hlavu s kvízy, byly zde i jiné možnosti jako namalovat si obrázek na kameny, nebo si vyrobit náramek navlékáním korálků dle své fantazie. Velkému úspěchu se také těšilo fotografování v historických kostýmech. Člověk se zde mohl převléci třeba za náčelníka indiánů.

Po celou dobu akce hrála i doprovodná hudba. První se představila dvoučlenná kapela z Rakouska se zpěvem v doprovodu kytary a zbytek akce odehrála kapela Chro Chrone.

Současně s Muzeem Vysočiny se konala Muzejní a galerijní noc i v sousední Galerii výtvarného umění v Havlíčkově Brodě.

Zde si návštěvníci mohli vyzkoušet různé řemeslné techniky, jako ubrouskovou techniku, malbu na porcelán, nebo výrobu plstěných šperků pod vedením Jany Zschauerové. Pan Ing. Radomír Fiksa vysvětloval a předváděl techniku bodypainting – performance.

V průběhu večera probíhal kytarový recitál pana Pavla Lutnera. S kytarou vystoupila i kapela Woody Melectric z Rakouska. Po setmění proběhlo vystoupení bratří Holendů v podobě ohňové schow.

Fotogalerie