Informace pro vystavující

Vážení přátelé,

letos se uskuteční již 9. ročník Dnů otevřených ateliérů na Vysočině.

Zúčastnit se mohou všichni umělci, řemeslníci, umělecké a řemeslné ateliéry, umělecké
školy a galerie s působištěm na Vysočině.

Přihlásit svůj ateliér můžete kdykoliv v termínu 5. dubna – 5. června 2019. 

Máte-li zájem zúčastnit se DOA 2019, vyplňte prosím online přihlášku pod tímto textem.

Pokud vám do 5 dní nepřijde potvrzovací email, vyplňte dotazník znovu, nebo pište na email doa.muhb@gmail.com

Pokud nemáte možnost vyplnit on-line přihlášku, je stále možnost zaslat vyplněnou přihlášku v tištěné podobě na níže uvedenou adresu muzea.

Záštitu nad akcí opět převzala náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu paní Ing. Jana Fischerová, CSc. 

V loňských ročnících bylo otevřeno přes sto padesát uměleckých a řemeslných ateliérů. Své prostory veřejnosti otevřely také některé umělecké školy, muzea a galerie na celém území kraje Vysočina.

Návštěvnost je každý rok v průměru odhadovaná na 5-6 tisíc návštěvníků.

DOA je kulturní akce, která má vzbudit zájem veřejnosti o umění a řemeslo v kraji Vysočina. Umělci zase na oplátku získávají nové kontakty, zákazníky a v případě škol a muzeí nové žáky a návštěvníky.

Akce probíhá pro veřejnost a zúčastněné ateliéry zcela zdarma.

Účastníci loňských Dnů Otevřených Ateliérů si pro návštěvníky nachystali dílničky pro děti, dílny a workshopy pro dospělé, výstavy, ukázky výroby a tvorby. Součástí byly také obchůdky ze kterých si zájemci mohli odnést domů originální šperk, malbu, keramiku, sklo a jiná originální díla. Pokud nemáte možnost pozvat návštěvníky přímo k vám do ateliéru, nabízí se také možnost alternativních prostor jako hrady, zámky, muzea, galerie, kavárny, nevyužité haly, statky, chalupy a jiné prostory.

Pro veřejnost každý rok vydáváme celokrajskou informační brožuru se seznamem všech míst, která mohou zájemci v rámci Dnů Otevřených Ateliérů navštívit a zajišťujeme propagaci celé akce.

Těšíme se na setkání s Vámi na akci DOA 2019.

Přihlašovací formulář