DOA 2015

DNY OTEVŘENÝCH ATELIÉRŮ 2015 NA VYSOČINĚ

Aktualizovaný seznam otevřených ateliérů

3. a 4. října 2015 Dny otevřených ateliérů jsou šancí a nabídkou pro ty, kteří se chtějí podívat do míst, kde vznikají díla nejrůznějších uměleckých a řemeslných stylů a směrů. Bližší informace najdete aktualizované nejen na těchto internetových stránkách www.vysocina-kultura.cz , ale také na našich facebookových stránkách a v informačních brožurách, které jsou k dispozici v označených Informačních místech Dnů otevřených ateliérů – v Muzeu Vysočiny a Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě, v Muzeu Vysočiny v Pelhřimově, na hradě Kámen, v Muzeu Vysočiny v Havlíčkově Brodě, v Horácké galerii v Novém Městě na Moravě a v Muzeu Vysočiny v Třebíči. Dále pak v Městském muzeu v Chotěboři a Galerii Doubravka ve Ždírci nad Doubravou. Brožury budou distribuovány také v Turistických informačních centrech a také v knihovnách v Kraji Vysočina.

Ke stažení:

Sledujte naše webové stránky i nadále, budou se tu zveřejňovat nejnovější informace!

Nejnovější aktuality

  • POZOR! Z vážných osobních důvodů autorky zůstane v sobotu bohužel zavřený ateliér Venduly Císařovské v Okrouhlici (č. 5). Návštěvníkům se za komplikace velmi omlouváme, mrzí to nás i samotnou malířku, ale nelze bohužel jinak.

  • POZOR! Z technických důvodů neotevře svoji dílnu v Havlíčkově Brodě knihař Jaroslav Těsnohlídek (č. 42). Případným návštěvníkům se tvůrce omlouvá.

  • POZOR! Dopravní situaci v okolí Světlé nad Sázavou, Dolního Města a Meziklasí nám i v tomto roce v sobotu 3. října zkomplikuje Rallye Světlá. Bližší informace o uzavírkách najdete na stránkách organizátora motoristické akce www.tvstudiohb.cz/rallye_svetla.htm . Soutěž se jede pouze v sobotu, v neděli už budou všechny silnice průjezdné normálně.

  • Podle aktuálních zpráv meteorologů má být v sobotu slunečno až oblačno, v neděli pak slunečno, oblačno, zataženo a přeháňky až v neděli večer. Vát má svěží podzimní vítr, po ranních mrazících z tohoto týdne mají nejvyšší teploty přes den dosáhnout až 19 stupňů. Jak praví klasik: „Lepší počasí jsme si snad ani nemohli přát.“

  • V informační brožuře není uvedena Alena Matoušová z Pelhřimova, která svoji šperkařskou a malířskou tvorbu přihlásila až po uzávěrce. Návštěvníci ji najdou v prostorách jazykové školy na Svatovítském náměstí 128 v sobotu i v neděli od 14:00 do 16:00 hodin. Kontakt na mobilní telefon je 602 101 976 a internetové stránky má na Fléru jako Modrá pomněnka.

  • V ateliéru malířky a šperkařky Gerdy Odehnalové ve Velkém Meziříčí (č. 136) se navíc představí také mistr kytarář Jaroslav Pešek, který vyrábí zakázkové akustické a elektrické kytary a baskytary.

  • POZOR! Z technických důvodů (ukončení činnosti galerie) se v sobotu odpoledne nebudou konat komentované prohlídky expozice tvorby Václava Macha – Koláčného ve Žďáru nad Sázavou (č. 132). Autora to velmi mrzí a návštěvníkům se omlouvá. Nájemce žďárské Café Bar Galerie, kde byly obrazy vystaveny, dostal po patnácti letech provozu výpověď k poslednímu září.

  • POZOR! Dochází ke změně otevírací doby ve foto a video ateliéru Ireny a Zdeňka Brelových v Třebíči (č. 100). „Přesto, že je krásný den proniklo do našich řad několik mraků a to v podobě nemoci. Protože si vážíme našich návštěvníků rozhodli jsme se otevřít aspoň v sobotu 3.10 a to od 10-12 hod. “ napsali nám včera v e-mailu. V sobotu odpoledne a v neděli tedy bude ateliér zavřen.